Zim 0.56: Vkládání diagramů pomocí ASCII, konfigurační profily

Vyšel nový Zim, stihl jsem upravit překlad, takže je opět 100%. Každý sešit může mít vlastní konfigurační profil, nastavuje se ve vlastnostech. Prakticky to znamená, že jsou pro sešit použity jiné konfigurační soubory. Nabídka modulů byla rozšířena o podporu ditaa, což jsou diagramy vkládané pomocí „ASCII art“, tedy pomocí znaků +-|^ a podobných.

Kromě toho přibyly další systémy pro správu verzí (Git a Mercurial), ale nejsa programátor, neocením to. Zim je stabilní a velmi vybavená aplikace, jejíž technické schopnosti dávají kreativcům velké možnosti. Dají se s tím dělat skutečně skvělé věci, chybí mi ještě nerušivý režim a rychlý export do PDF. Tento program má pro mě cenu zlata.

Pro seznámení se Zimem doporučuji k přečtění další díly seriálu (viz odkazy níže).

Zim - modul pro vkládání Ditaa
Zim - modul pro vkládání Ditaa
Zim - příklad použití Ditaa
Zim - příklad použití Ditaa

 

Podobné čtení

Jak Liberix podpořil open source v březnu 2011 (an... Uplynulý...březen byl opravdu produktivní měsíc - když jsem dneska stručně sepsal, co lidi v...Liberixu za ten měsíc udělali, úplně mě to překvapilo. Tolik práce! Jsem fakt...rád, že nám to klape a že jsou za námi vidět výsledky. A proč se nepochlubit?...Děláme to pro veřejnost, možná třeba právě pro vás. A nebo taky pro budoucí...uživatele svobodného softwaru. Přečtěte si, čemu se Liberix věnuje.
Úřady by mohly používat open source a získat nové ... V Liberixu jsme vydali PDF metodiku určenou úřadům. Měla by je motivovat ke změně...myšlení, odstranění předsudků a obav a ve výsledku k nasazení open source. Více...v článku na Liberix.cz, prosím všechny o šíření PDFka, je volně ke...stažení.    

2 komentáře u “Zim 0.56: Vkládání diagramů pomocí ASCII, konfigurační profily”

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest