Zim 0.55 vydán, podporuje číslované seznamy, Markdown a obsah

Vyšla další verze mého oblíbeného a důležitého nástroje. Jaap (hlavní vývojář) opět zapracoval a přidal podporu číslovaných seznamů, vylepšil řazení („9“ bude před „10“), vytvořil nový modul pro zobrazení obsahu stránky (podle nadpisů) a přidal důležitou věc – podporu Markdown. Díky tomu lze vytvářet další formáty, Zim samotný podporuje text, wiki a tisk do HTML (preview v prohlížeč).

Další důležité novinky – dialog pro globální vyhledávání už není modální, takže můžete se Zimem normálně pracovat a mezitím vyhledávat. Přidáno klíčové slovo next pro vytváření vztahů mezi úkoly.

Zim 0.55 nabízí obsah stránky
Zim 0.55 nabízí obsah stránky (table of contents)

Další informace

Podobné čtení

Zim: Desktopová wiki, outliner, program na poznámk... Poslední dobou se účastním diskuzí, v...nichž se lidé ptají, zda existuje program, který by uměl přehledně ukládat...poznámky, vkládat obrázky, měl strukturu, export do html a pdf a spoustu dalších...věcí (např. vzorce). Na první pohled můžete říct, že to vše lze přece...vytvářet třeba v OpenOffice.org. Ano - ale. Jsou mnohem lepší nástroje, mým ...nejoblíbenějším je program Zim.
Záznam přednášky, kde představuji svůj způsob orga... Pro portál RVP.cz jsem 5. listopadu 2014 vedl webinář Software pro organizaci času a...řízení projektů, v němž jsem mluvil o tom, jak využívám pro plánování...myšlenkové mapy a jak program Zim wiki.

2 komentáře u „Zim 0.55 vydán, podporuje číslované seznamy, Markdown a obsah“

  1. Ano, to je pravda, v době psaní zprávičky jsem to nedokázal docenit, dneska na Markdown přecházím při psaní dokumentace a dalších věcí..

Komentáře nejsou povoleny.